Bejutott a Veszprém a Bajnokok Ligája döntőjébe

Szombaton 18:00-tól rendezték a férfi kézilabda Bajnokok Ligája második elődöntőjét. Az elsőt a Kielce nyerte a PSG ellen (28-26), így a lengyel csapat várt ellenfélre a döntőben.

A Veszprém a Kiel ellen szállt harcba a fináléba jutásért. Szakértők szerint a magyar csapat volt a párharc esélyese, ettől függetlenül természetesen mindenki végletekig kiélezett összecsapásra számított.

Jól kezdte a meccset a SEHA Liga-győztes csapat, hiszen Gasper Marguc révén a bakonyiak szerezték az első gólt.

Ezt követően zsinórban három német gól következett, de tíz percnyi játékidő után 5-5 állt az eredményjelzőn.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első félidő hajrájában azonban a Kiel akarata érvényesült, végül 15-12-es német vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Jól kezdte a második játékrészt a Veszprém, hiszen öt bakonyi góllal indult a félidő, nyolc perc alatt sikerült átvennünk a vezetést. (17-15)

Nagyon jól védekezett a Veszprém, Mikler Roland bravúrjainak is köszönhetően a Kiel mindössze két gólt tudott szerezni negyed óra alatt a második félidőben.

A másik kapuban Nicklas Landin nagyon elkapta a fonalat, kiegyenlített a Kiel, 20-20-as állással mentek neki a csapatok az utolsó tíz percnek.

Öt perccel a meccs vége előtt Nagy László villant, 22-21-re vezettünk, majd Marko Vujin egyenlített ismét.

Momir Ilics hetesből szerzett góljával 23-23 állt az eredményjelzőn három perccel a vége előtt.

Domagoj Duvnjak góljával sajnos két góllal elhúzott a Kiel, így nagyon nehéz helyzetbe került a Veszprém másfél perccel a lefújás előtt.

Szerencsére sikerült gyorsan gólt szereznünk, Nagy villant nyolc méterről. (25-24)

Hét másodperccel a vége előtt Marguc egyenlített a szélről, így jöhetett a hosszabbítás.

Az első gólt a Veszprém szerezte a hosszabbításban, Pálmarsson villant, majd Duvnjak válaszolt egyből.

Ivan Slliskovic parádésan zárta a ráadás első félidejét, duplájával 28-26-ra vezetett a bakonyi gárda.

A hosszabbítás második félidejét is a Veszprém kezdte jobban, Cristian Ugalde talált be lerohanásból kétszer is, így négy gól volt az előny két perccel a vége előtt. (30-26)

A meccs végeredménye 31-28 lett, így a Veszprém jutott be a Bajnokok Ligája döntőjébe.