Vizes-Eb: így hódították meg Európát a magyarok – fotók

A győzelmek számát tekintve minden idők legjobb Európa-bajnoki szereplésével térhetnek haza a magyar úszók Londonból: a küldöttség összesítésben tíz első, négy második és öt harmadik helyet gyűjtött. Az aranyakra vonatkozó eddigi csúcs a 2012-es debreceni kilenc volt – tíz ezüst- és hét bronz mellett.

Kapás Boglárka és Hosszú Katinka négy-négy aranyat nyertek Londonban: három-három egyéni számban, valamint a 4×200-as női gyorsváltó tagjaként – Verrasztó Evelyn és Jakabos Zsuzsanna volt még a csapat tagja. Két Európa-bajnoki címet nyert Cseh László, egyet pedig Verrasztó Dávid. Ezüstérmet szerzett Hosszú, Cseh, Bohus Richárd és Szilágyi Liliána. Bronzéremmel gazdagodott Kenderesi Tamás, Jakabos, Bernek Péter, a Jakabos, Verrasztó, Financsek Gábor, Balog Gábor összetételű 4×100-as vegyes váltónk, valamint a Balog, Financsek, Cseh, Bohus összetételű 4×100-as vegyes váltó.

A szinkron toronyugróknál Reisinger Zsófia és Kormos Villő végzett a harmadik helyen.

A vizes-Eb legszebb magyar pillanataiból válogattunk.

Fotó: MTI/EPA/Patrick B. Kraemer

Az edzéshez készülődő Jakabos Zsuzsanna Európa-bajnok úszónő felveszi az úszósapkáját.

Fotó: MTI/Kovács Anikó

Késely Ajna a 400 méteres gyorsúszás előfutamában az úszó, műugró és szinkronúszó Európa-bajnokságon a London Aquatics Centerben.

Reisinger Zsófia és Kormos Villő a női szinkrontoronyugró szám későbbi bronzérmesei.

Fotó: MTI/EPA/Patrick B. Krämer

Kapás Boglárka a londoni úszó-Európa-bajnokság női 1500 méteres gyorsúszásának előfutamában.

Fotó: MTI/AP/Frank Augstein

Cseh László a londoni úszó-Európa-bajnokság férfi 100 méteres pillangóúszásának döntőjében.

Szilágyi Liliána a 100 méteres pillangóúszás döntőjében.

Zámbó Balázs a férfi 100 méteres hátúszás előfutamában.

A magyar 4×100-as férfi gyorsváltó első tagja, Holoda Péter rajtol az előfutamban.

Verrasztó Evelyn a 200 méteres gyorsúszás elődöntőjében.

Fotó: MTI/EPA/Sean Dempsey

Verrasztó Dávid a londoni úszó-Európa-bajnokság férfi 400 méteres vegyes úszásának döntőjében.

Az első helyezett Hosszú Katinka a célban a 400 méteres vegyes úszás döntőjében.

A magyar úszócsapat az úszó, műugró és szinkronúszó Európa-bajnokság zárónapján.