Hosszú: Ez a nap arról szólt, hogy törlődjenek a rossz emlékek

Ahogyan arról írtunk, Hosszú Katinka újra Európa-bajnok lett hétfőn, ő nyerte meg a vizes Eb-n a 400 méteres vegyesúszás döntőjét a női mezőnyben. Hosszú pályafutása kilencedik egyéni nagymedencés Európa-bajnoki címét szerezte, ezzel beérte a magyar örökrangsorban a nőknél élen álló Egerszegi Krisztinát.

Csodálatos három és fél év van mögöttem, élveztem az utazás minden pillanatát. Ez a mai nap tényleg arról is szólt, hogy a rossz emlékek végleg törlődjenek ebben az uszodában – és ez ma sikerült. Az Európa-bajnokságon nincs rajtam semmi nyomás, kifejezettem ez az érzésem, hogy csupán az a dolgom, hogy élvezzem ezt a versenyt

– idézte Hosszút a Magyar Úszó Szövetség Facebook-oldala.

Jakabos Zsuzsanna ugyanebben a számban harmadik lett. Bernek Péter 400 gyorson lett bronzérmes, három éremmel kezdték a vizes Eb-t a magyar úszók.

4×100 m férfi gyorsváltó, Európa-bajnok:

1. Franciaország (William Meynard, Florent Manaudou, Fabien Gilot, Clement Mignon) 3:13.48 perc.
  2. Olaszország 3:14.29
  3. Belgium 3:14.30

..5. MAGYARORSZÁG (HOLODA PÉTER, TAKÁCS KRISZTIÁN, BOHUS RICHÁRD, KOZMA DOMINIK) 3:16.55

Nők:

400 m vegyes, Európa-bajnok:

1. HOSSZÚ KATINKA 4:30.90 perc
  2. Hannah Miley (Nagy-Britannia) 4:35.27
  3. JAKABOS ZSUZSANNA 4:38.39

4×100 m női gyorsváltó, Európa-bajnok:

1. Hollandia (Maud van der Meer, Femke Heemskerk, Marrit Steenbergen, Ranomi Kromowidjojo) 3:33.80 perc