Drámai meccsen bukták el a döntőbe jutást Hanga Ádámék

A magyar játékos tíz ponttal és öt lepattanóval zárt.

Hanga Ádámmal felálló spanyol Laboral Kutxa Vitoria hosszabbítás után kikapott a török Fenerbahcétól a férfi kosárlabda Euroliga berlini négyes döntőjének pénteki elődöntőjében, így vasárnap a bronzmérkőzésen lép pályára.

Magyar részről tíz év után szerepelt kosaras az Euroliga végjátékában: Dávid Kornél a 2005-ös moszkvai Final Fourban ezüst-, egy évvel később, Prágában pedig bronzérmet szerzett ugyancsak a vitoriai együttessel, melyet akkor Tau Ceramicának hívtak.

A berlini Mercedes-Benz Arenában telt ház, azaz mintegy 14 ezer néző látta, amint az első elődöntőben a CSZKA Moszkva 88-81-re legyőzi a szintén orosz Lokomotiv Kubanyt.

A második meccsen hamar elcsendesült a több mint kétezer spanyol szurkoló, ugyanis a Fenerbahce 13-0-lal kezdett, a baszkok első kosarát a 27 éves magyar légiós zsákolta be. Öt perccel később azonban már 15-13-at mutatott az eredményjelző. A 3-5 pontos török előny végig kitartott az első félidőben, ám a nagyszünetben csak 41-40 volt az állás. Húsz perc elteltével 2 pont és 1 lepattanó állt Hanga neve mellett, aki alig három percet pihent.

Térfélcsere után a meccs során először vezetett a Vitoria a 199 centis magyar kosarával, aki két perccel később triplából is betalált. A harmadik negyed is a spanyoloké lett, akiknél főleg az Európa-bajnok görög Joannisz Buruszisz és az amerikai Darius Adams villogott. Két perccel a vége előtt még 70-65 volt a baszkok javára, a hallatlanul izgalmas hajrában viszont feljavult az ellenfél, 72-72 után jöhetett az ötperces hosszabbítás. A ráadásban Hanga duplájára 9 ponttal válaszoltak az isztambuliak, így végül ők jutottak be a vasárnapi döntőbe.

Hanga 42 perc alatt – az egész mezőnyben a legtöbbet játszva – 10 ponttal és 5 lepattanóval zárt.

Eredmény – Kosárlabda, Euroliga, final four

Elődöntő:
Fenerbahce (török)-Laboral Kutxa Vitoria (spanyol) 88-77 (23-15, 18-25, 14-17, 17-15, 16-5) – hosszabbítás után
CSZKA Moszkva (orosz)-Lokomotiv Kubany Krasznodar (orosz) 88-81 (23-12, 24-25, 21-22, 20-22)