Egy zsák érmet nyertek a magyar paraúszók az Eb-n

Pap Bianka révén egy aranyérmet nyert, illetve további 13 dobogós helyezést ért el a magyar csapat a Portugáliában rendezett paraúszó Európa-bajnokságon. A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) vasárnapi tájékoztatása szerint Pap 100 méteres hátúszásban győzött az S10-es sérültségi kategóriában. A magyar versenyző e mellett 200 vegyesen ezüst-, 400 gyorson pedig bronzérmet nyert.

A madeirai kontinensviadalon a kétszeres paralimpiai második Tóth Tamás 200 vegyesen (SM9) ezüst-, 100 háton (S9) pedig bronzérmes lett, a 38 éves, hetedik paralimpiájára készülő Vereczkei Zsolt 50 háton végzett másodikként (S5), a paralimpiai bajnok Sors Tamás pedig 200 vegyesen (SM9) és 100 pillangón (S9) lett harmadik. A nőknél Konkoly Zsófia két bronzérmet szerzett (100 m hát, 400 m gyors – S9), Kézdi Réka (50 m pillangó – S5) és Illés Fanni (100 m mell – SB5) pedig egyet-egyet. A 4×100-as női vegyes és a 4×100-as női gyorsváltó is harmadik lett, mindkét stafétának tagja volt Pap és Konkoly is.

A magyar paralimpiai csapatnak jelenleg 24 kvótája van a szeptember 7. és 18. között sorra kerülő Rio de Janeiró-i paralimpiára: úszásban 10, asztaliteniszben 6, erőemelésben, cselgáncsban és sportlövészetben 2-2, kajak-kenuban és kerékpársportban pedig 1-1.