A Warriors két győzelemre a megdönthetetlennek hitt rekordtól

Rezgett a léc rendesen a Golden State Warriors számára magyar idő szerint vasárnap hajnalban, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján. A regnáló bajnok tízpontos hátrányban volt a negyedik negyedben Memphisben, ám az oaklandi együttes nagy hajrát vágott ki, egy perccel a vége előtt pedig Draymond Green kosarával átvette a vezetést, 100-99 volt ekkor. A játékvezetők némi videózás után adták csak meg a kosarat.

Több pont nem született, a GSW így 71-9-re javította a mérlegét. A legjobb alapszakasz-mérleget az 1995-96-os Chicago Bulls tartja, Michael Jordanék 72-10-et csináltak akkor. A Warriorsnak van még két meccse, azaz megdönthetik ezt a csúcsot.

Stephen Curryék egy rekordot beállítottak egyébként, az akkori Bulls 33-8-as idegenbeli mérleget hozott, most a Golden State is 33 idegenbeli sikernél jár. Vasárnap megjavíthatnák ezt a csúcsot, de San Antonióban vendégeskednek, a legutóbbi 33 meccsüket elveszítették a Spurs otthonában. Komoly kis ütközet lesz, az biztos.