Kézi-BL: kiütéses győzelemmel jutott nyolc közé a Veszprém

Kettős győzelemmel jutott túl az MVM Veszprém az ukrán Motor Zaporizzsján a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Az idegenbeli 29-24-es siker után szombaton 41-28-ra győzött a magyar csapat, amely a macedón Vardar Szkopjével találkozik a kölni Final Fourba jutásért.

A találkozó a keddi brüsszeli terrortámadás áldozatainak emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött.

A magyar bajnok, amely ötgólos előnyről fogadta ukrán riválisát, gyorsan eldöntötte a legfontosabb kérdést, mivel az első félidő 23. percében a Veszprém Aréna közönsége már “tízet számolt” a vendégekre (20-10).

A fordulást követően örömjátékot mutatott be a Veszprém. Az egyik legemlékezetesebb pillanat az volt, amikor az emberhátrányban megkülönböztető mezt viselő Iváncsik Gergőnek a kapuban kellett bizonyítania, ő pedig hárította a Zaporizzsja játékosának ziccerét.

A magyar csapat a hajrában tovább növelte előnyét, s végül 13 gólos különbséggel diadalmaskodott.

A másik magyar BL-induló, a MOL-Pick Szeged szerdán kikapott a német THW Kiel otthonában, és 65-62-es összesítéssel búcsúzott.