Szeged, 2016. február 28.
A szegedi Antonio Garcia Robledo (b) és Igor Karacic, a macedón Vardar Szkopje játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának 13. fordulójában vívott MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje mérkõzésen Szegeden 2016. február 28-án.
MTI Fotó: Kovács Anikó

Rangadót bukott el a Szeged a BL-ben, Zubai megsérült

2016. 02. 28. 20:06

A MOL-Pick Szeged 31-29-re kikapott a macedón Vardar Szkopjétól a férfi kézilabda Bajonokok Ligája csoportküzdelmeinek 13. fordulójában vasárnap, így az ötödik helyen áll csoportjában - írja az MTI.

A találkozó előtt a hazai szurkolók egy molinóval emlékeztek arra a három debreceni drukkerre, akik szombaton halálos autóbaleset áldozatai lettek, miközben a Békéscsaba otthonában rendezett bajnokiról utaztak hazafelé.

Rendkívül kiélezett és szoros első félidőt láthatott a közönség, egyik csapat sem tudott komolyabb előnybe kerülni. A szünetre végül a szegediek térhettek vezetéssel, Jonas Källman a dudaszó pillanatában talált a hálóba.

Sterbik Árpád, a macedón Vardar Szkopje kapusa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának 13. fordulójában vívott MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje mérkõzésen Szegeden 2016. február 28-án.

A második félidőt rosszul kezdte a Szeged, hiszen hat percig nem talált a kapuba, így a vendégek három góllal el tudtak lépni. A macedónok fokozatosan növelték előnyüket, elsősorban világbajnok spanyol átlövőjük, Jorge Maqueda volt elemében, mindeközben a magyar csapat rengeteg labdát adott el, és ziccerek sorát rontotta el.

Juan Carlos Pastor időkéréssel és kapuscserével próbálta felrázni a szegedi csapatot, de még nehezebb helyzetbe került, amikor Zubai Szabolcsot sérülés miatt le kellett támogatni a pályáról.

A Szeged a jövő heti zárófordulóban a lengyel Kielce vendége lesz.

Eredmény – Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 13. forduló:

MOL-Pick Szeged – Vardar Szkopje (macedón) 29-31 (14-13)
a Szeged gólszerzői: Bombac 7, Ancsin 6, Ilyés, Källman, Robledo, Mindegía 3-3, Prodanovics 2, Petrus, Vranjes 1-1

Montpellier (francia)-Kielce (lengyel) 27-32 (16-17)
Kristianstad (svéd)-Barcelona (spanyol) 24-31 (12-19)

Az állás: 1. Barcelona 21 pont/13 mérkőzés, 2. Kielce 19/13, 3. Vardar Szkopje 16/13, 4. Rhein-Neckar Löwen 15/12, 5. MOL-Pick Szeged 15/13, 6. Montpellier 7/13, 7. Kristianstad 5/13, 8. Kolding 4/12