Marosi ezüstérmes Kairóban

Ezüstérmet nyert Marosi Ádám az öttusázók idei első világkupaversenyén, Kairóban. A szombati férfi döntőnek volt még két magyar résztvevője: Demeter Bence 23., Tibolya Péter 27. lett.

A Londonban olimpiai bronzérmes, 2009-ben világ-, 2013-ban Európa-bajnok Marosi – a nemzetközi szövetség honlapja szerint – 2:03.04 percet úszott 200 méteren, ezzel kilencedik volt ebben a számban, míg vívásban 20 ellenfelét győzte le és 15-től kapott ki, ami a nyolcadik legjobb eredménynek számított.

A lovaspályán hibátlanul ment végig, így az élmezőnyből kezdhette meg a lövészetekkel kombinált 4×800 méteres futást, amelyben 11:21.10 perccel a harmadik leggyorsabbnak bizonyult. A versenyt az egyiptomi Amro el-Geziri mögött fejezte be, a francia Valentin Belaud-t pedig minimális különbséggel előzte meg, ami pontszámban nem is mutatkozott meg.