Babosék rossz kezdés után ütötték le az ellenfelet a pályáról

Babos Tímea a német Julia Görges oldalán bejutott az elődöntőbe a kétmillió dollár (552 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztornán.

A negyedik helyen kiemelt duó csütörtökön a Gabriela Dabrowski, María José Martínez Sánchez kanadai, spanyol kettős ellen játszott, és bár rosszul kezdett, 2-4-es állás után zsinórban négy gémet is ők nyertek meg, így végül 36 perc alatt behúzták az első szettet, derük ki a játékos honlapjának beszámolójából.

A második szettben már nem volt kérdés, Babosék sokkal jobbak voltak az ellenfelüknél, 6-1-re nyerték meg a játszmát. A meccs 61 perces volt.

A világranglistán egyesben 44. Babos csak párosban szerepel az Egyesült Arab Emírségekben.

Eredmény – WTA-torna, Dubaj, női páros, negyeddöntő

Babos, Görges (magyar, német, 4.)-Dabrowski, Martínez Sánchez (kanadai, spanyol) 6:4, 6:1