Martina Hingisék újra a csúcson

Pénteken rendezték az ausztrál nyílt teniszbajnokság női párosversenyének döntőjét, amelynek egyik résztvevője az első helyen kiemelt Martina Hingis, Sania Mirza duó volt. A svájci, indiai kettős megállíthatatlannak tűnt eddig is, ezt mérkőzést megelőzően ugyanis zsinórban 35 találkozón át nem találtak legyőzőre.

A cseh Andrea Hlavacková és Lucie Hradecká próbálta most útjukat állni és az első szettben nagy csatára késztették riválisukat, a nyolc brékkel és rövidítéssel tarkított felvonást végül Hingisék nyerték meg 64 percnyi játék után.

A második felvonás második fele is igen hektikus volt, amiből ismételten a Hingis, Mirza kettős jött ki győztesen. A cseh kettős ugyan hárított három meccslabdát is, ám a negyediket már nem sikerült.

Martina Hingis és Sania Mirza így zsinórban 36. mérkőzését is megnyerte, ráadásul ez már a harmadik Grand Slam-viadaluk volt egyhuzamban.

Eredmény – Australian Open, női páros, döntő

Martina Hingis, Sania Mirza (svájci, indiai, 1.) – Andrea Hlavacková, Lucie Hradecká (csehek, 7.) 7-6 (7-1), 6-3