Roczanov Dezső válla nagyon kemény

Ez a fiú neve és cselekedetet alapján akár Rejtő Jenő egyik hőse is lehetne. De nem, ő csak a MAC jégkorongosa.

Roczanov Dezső (MAC) válla nagyon kemény. Erről Reisz Áron (Fehérvár AV19) tudna bővebb felvilágosítással szolgálni. Meglehet, Roczanovban azért dúlt az indulat, mert a MAC-Fehérvár AV19 (6-2) meccsen úgy összességében mindenkiben. Volt ott kapusbunyó (Alex Scola, vs. Bálizs Bence – egy meccs eltiltás) is, és összesen 161 (68, ill., 93 perc) percnyi kiállítás.

Mondjuk ettől függetlenül nem értjük, miért kellett ezt a fiatal, 20 éves srácot 59:57-nél, azaz három másodperccel (!) a vége előtt, totál indifferens helyzetben letaglózni…

A hagyján, hogy mi nem értjük, de a Magyar Jégkorong Szövetség Fegyelmi Bizottsága sem. Mivel bizonyosságot nyert, hogy “Roczanov Dezsőnek nem a korong megszerzése volt a célja” (értsd: tettét szándékosság vezérelte) “és a játékos kezét és könyökét felemelve ellenfelét a fej-nyak magasságban találta el” (értsd: a legsúlyosabb szabálytalanság), ezért az FB a MAC 12-es számú játékosát öt MOL Liga-mérkőzésről eltiltotta.

Roczanov így január 11-én játszhat legközelebb. Addig javasoljuk neki Rejtő-hőseinek egyike, Fülig Jimmy, Csülök és/vagy Bradley Tamás  jobb és balegyeneseinek a beható tanulmányozását.