NHL: Megszerezte 300. gólját a detroiti legenda

henrik zetterberg (henrik zetterberg)
Három gólpasszal tért vissza a vakbélműtét miatt a legutóbbi négy meccsről hiányzó Ryan Getzlaf.

Szombat hajnalban újabb mérkőzésekkel folytatódott a tengerentúli jégkorongliga (NHL) alapszakasza. A játéknap egyik legpikánsabb találkozója a Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings összecsapás volt. A hazaiakat irányító Mike Babcock először vezette csapatát a Red Wings ellen, ahol tíz szezont húzott le vezetőedzőként.

Henrik Zetterberg 2008-ban még bajnoki címet ünnepelt a kanadai trénerrel, most azonban pont az ő csapata ellen szerezte meg karrierje 300. gólját az NHL-ben. A 35 éves svéd legendát 1999-ben drafolták, majd 2002-ben mutatkozott be a ligában, azóta megszakítás nélkül a Red Wings sikeréért küzd.

A mérkőzés hajrájában összejött az egyenlítés Babcock csapatának, a hosszabbítás azonban detroiti sikerrel zárult.

A vakbélműtétje miatt négy meccset kihagyó Ryan Getzlaf három gólpasszal tért vissza az Anaheim Ducks csapatába, amely sorozatban a harmadik győzelmét aratta. Hazai környezetben megszerzett sikernek rajtuk kívül csak a New Jersey Devils örülhetett.

Idegenben gyűjtötte be a pontokat a Dallas Stars, a New York Rangers és a Pittsburgh Penguins.

Eredmény – NHL, alapszakasz

Toronto Maple Leafs – Detroit Red Wings 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
Anaheim Ducks – Columbus Blue Jackets 4-2 (1-0, 1-1, 2-1)
New Jersey Devils – Chicago Blackhawks 4-2 (3-0, 1-1, 0-1)
Carolina Hurricanes – Dallas Stars 1-4 (0-0, 1-1, 0-3)
Colorado Avalanche – New York Rangers 1-2 (1-0, 0-2, 0-0)
Edmonton Oilers – Pittsburgh Penguins 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)