WTA-vb: drámai meccsen történelmi győzelem a döntőben

A lengyel Agnieszka Radwanska nyerte meg a Szingapúrban rendezett tenisz WTA-világbajnokságot, mivel a vasárnapi döntőben fordulatos csatában legyőzte a cseh Petra Kvitovát. Radwanska 6-2, 3-1-re vezetett, amikor ellenfele elkezdte a felzárkózást és döntő szettre mentette a mérkőzést. A harmadik felvonásban aztán összesen hat (!) bréket láthatott a közönség, ebből a hektikus küzdelemből jött ki győztesen a lengyel játékos.

A 2012-ben és tavaly elődöntős Radwanska hetedik vb-részvétele alkalmával az első fináléját vívta, melyben 2 óra 5 perc alatt gyűrte le kétszeres wimbledoni győztes riválisát, aki 2011-ben lett világbajnok.

Kettejük különpárharcában a 26 éves krakkói játékos 6-3-ra szépített.

A két teniszező egyaránt csak egy-egy győzelmet aratott a csoportkörben, és a többi eredmény “segítségével” jutott a négy közé. A csoportmeccsek 2003-as bevezetése óta először fordult elő, hogy egy 1/2-es mérleggel záró játékos később megnyerje a vb-döntőt.