Babosék nem ilyen vb-nyitányról álmodtak

Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán vereséggel kezdte meg szereplését vasárnap a Szingapúrban zajló tenisz WTA-világbajnokságon.

A Vörös csoportba sorsolt duó a nyitónapon két sima szettben, 58 perc alatt kikapott az Andrea Hlavackova, Lucie Hradecka cseh kettőstől.

Elképesztő, hogy Kristina megsérült az első gémben. Utána gyakorlatilag mozdulni sem tudott. Ezt pedig nyilván nem engedhetjük meg a világ legjobb párosai ellen. Sajnálom, hogy így alakult

– nyilatkozta honlapján a magyar teniszező, hozzátéve, reméli, hogy combsérüléssel bajlódó partnere jobban lesz a következő meccsre.

Babosék hétfőn szabadnaposak lesznek, majd a továbbiakban a Martina Hingis, Sania Mirza svájci, indiai és a Raquel Kops-Jones, Abigail Spears amerikai párossal csapnak össze a csoportkörben, ahonnan az első kettő jut tovább.

Eredmény – WTA-vb, Vörös csoport, 1. forduló:Andrea Hlavackova, Lucie Hradecka (cseh, 7.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (francia, 4.) 6:2, 6:1