Budapest, 2015. február 5.
Gálfi Dalma adogat a szerb Ivana Jorovic ellen a tenisz Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának Magyarország - Szerbia mérkõzésén a budapesti Syma Csarnokban 2015. február 5-én.
MTI Fotó: Illyés Tibor

A US Open junior magyar bajnoka negyedik felnőtt döntőjét is megnyerte

2015. 10. 05. 10:10

Gálfi Dalma élete első 15 ezer dollár összdíjazású tornáján diadalmaskodott.

Negyedik profi döntőjét is megnyerte Gálfi Dalma, az idei amerikai teniszbajnokság junior győztese. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 16 éves játékos három ITF-versenyen vesz részt Ausztráliában, az első a múlt héten a 15 ezer dollár összdíjazású torna volt Tweed Headsben.

A felnőtt világranglista 447. helyen álló Gálfi három hazai játékos legyőzésével jutott el az elődöntőig, ahol a 296. brit Katy Dunne-t verte, majd a fináléban 6:2, 3:6, 6:1-re legyőzte a 406. ausztrál Storm Sanderst.

A junior világelső párosban a döntőig jutott.

Ez az első 15 ezres győzelmem! Nem volt egyszerű meccs, kellemetlen balkezes játékos Sanders, a második szettben minden mindegy alapon kezdett játszani, és be is jött neki, de szerencsére nem lehet két szetten át így játszani. Türelmes voltam, így végül három szettben sikerült nyerni.