A US Open junior magyar bajnoka negyedik felnőtt döntőjét is megnyerte

Gálfi Dalma élete első 15 ezer dollár összdíjazású tornáján diadalmaskodott.

Negyedik profi döntőjét is megnyerte Gálfi Dalma, az idei amerikai teniszbajnokság junior győztese. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 16 éves játékos három ITF-versenyen vesz részt Ausztráliában, az első a múlt héten a 15 ezer dollár összdíjazású torna volt Tweed Headsben.

A felnőtt világranglista 447. helyen álló Gálfi három hazai játékos legyőzésével jutott el az elődöntőig, ahol a 296. brit Katy Dunne-t verte, majd a fináléban 6:2, 3:6, 6:1-re legyőzte a 406. ausztrál Storm Sanderst.

A junior világelső párosban a döntőig jutott.

Ez az első 15 ezres győzelmem! Nem volt egyszerű meccs, kellemetlen balkezes játékos Sanders, a második szettben minden mindegy alapon kezdett játszani, és be is jött neki, de szerencsére nem lehet két szetten át így játszani. Türelmes voltam, így végül három szettben sikerült nyerni.