Hosszú Katinka túl a 200. világkupa-érmén

Verrasztó Dávid 400 vegyesen nem talált legyőzőre.

Hosszú Katinka egy döntőben győzött, kettőben második, egyben pedig harmadik lett az úszó világkupa-sorozat pekingi állomásának keddi nyitónapján.

A világ- és Európa-bajnoknő a 200 méter vegyesen aratott diadalával (2:10.44 p) pályafutása 200. világkupa-érmét, benne 139. aranyát szerezte meg, miután nem sokkal korábban második lett a 200 méter gyors döntőjében (1:56.60).

Hosszú a múlt hétvégén Hongkongban – ahol tízszer állhatott fel a dobogóra, ráadásul nyolc alkalommal annak tetejére – jutott el a 198. vk-medáljáig. A kínai versenyen a 201. érmet 200 méter háton érdemelte ki, ahol 2:10.26 perc alatt ért célba, a 202-diket pedig a nap női zárószámában, 800 méter gyorson 8:40.58-cal.

Ami további döntős szerepléseit illeti: 50 méter háton 5. (28.73 mp), 100 méter pillangón pedig 8. lett (1:04.03).

A viadal másik két magyar szereplője, Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Dávid közül előbbi Hosszú mögött ezüstérmesként végzett 200 méter vegyesen (2:12.21), s harmadik lett 800 méter gyorson (8:40.81).

Verrasztó Dávid előbb a 200 méteres pillangóúszás fináléjában a második helyet szerezte meg (1:59.20), majd az első nap utolsó döntőjében, 400 méter vegyesen 4:16.36 perces teljesítménnyel, hatalmas fölénnyel diadalmaskodott.