Az edzőváltás után győzött a Veszprém a BL-ben

Fantasztikus hangulatú mérkőzésen sikerült a Flensburg fölé kerekedni.

Egy héttel ezelőtt az MVM Veszprém kétgólos előnyt szórakozott el egy perc alatt a Wisla Plock otthonában a kézilabda Bajnokok Ligája első fordulójában. Hétfőn menesztették Carlos Ortega vezetőedzőt, helyette Javier Sabaté meccselt a Flensburg ellen.

A kilencedik percben vezetett először a magyar csapat, akkor Pálmarsson talált a kapuba (6-5). A félidő folytatásában végig a Veszprémnél volt az előny, a legnagyobb különbség öt gól volt (14-9). Az első harminc perc legvégén viszont Glandorf góljával egyre zárkózott a német csapat (15-14).

A második játékrészben megmaradt a kiváló védekezés és nagyszerű kapusteljesítményt. 3-0-s rohammal kezdett a legutóbbi kiírás ezüstérmese (18-14). A Flensburg viszont nem akart lemaradni, a 48. percben Toft Hansen találatával újra egy volt közte (22-21).

Az utolsó tíz percben már ellenállhatatlan volt a veszprémi csapat, Momir Ilic vezetésével sikerült megszerezni a rendkívül fontos győzelmet.