MICHELISZ Norbert (hun) Honda Civic team Zengo motorsport portrait ambiance during the 2015 FIA WTCC World Touring Car Championship race at Motegi from September 11 to 13th 2015, Japan. Photo Alexandre Guillaumot / DPPI.

Előbb második lett, majd feladni kényszerült a futamot Michelisz

2015. 09. 13. 11:05

Michelisz Norbert, a MOL-csoport által immár negyedik éve támogatott Zengő Motorsport versenyzője az első futamon a második helyen végzett, a másodikat sajnos föl kellett adnia.

Michelisz Norbert a legjobb helyen jutott be az időmérő harmadik szakaszába, ahol a négy Citroen előtt végzett a legjobb idővel és így megszerezte a pole pozíciót. Ennek értelmében első futamon az első, a második futamon a 10. helyről indulhatott.

Első futam

Nem sikerült jól elkapnia a rajtot Michelisznek, így csak a második helyen tudott elfordulni az első kanyarban a magyar pilóta. A felvezető kör alatt jelezte rádión a csapatnak, hogy problémák vannak a Honda kuplungjával. Az olasz Gabrielele Tarquini szenzációs helyzetfelismerésének köszönhetően a hatodik helyről jött föl a harmadikra.

Michelisz végig ott loholt Lopez nyakán, de a leintésig nem sikerült visszaelőznie legnagyobb riválisát, így be kellett érnie az így is szenzációs második hellyel.

Második futam

Az első sorból Hugo Valente és Nicky Catsburg rajtolhatott. Mind a ketten rosszul indultak, ellenben Monteiro nagyon jól reagált és megszerezte a vezető pozíciót a francia Valente előtt, mögéje érkezett meg a korábbi világbajnok, Muller.

Micheliszt kilökte a marokkói Bennani, így az utolsó előtti helyre esett vissza, majd a kilencedik körben kiállásra kényszerült technikai okok miatt – a motor vészprogramba kapcsolt.

Fantasztikus eredmény, hogy a nyári szünet után egyből dobogós helyezést szerzett Norbi és a Zengő Motorsport. A csapat sikerrel vette az új pálya kihívásait és Norbi ambíciótól hajtva magabiztosan szerzett értékes pontokat. Reméljük, hogy a ma látott lendület végigkíséri Norbit a következő futamok során a magyar szurkolók legnagyobb örömére – mondta Kelenvölgyi Ágnes, a MOL-csoport szponzorációs vezetője.

A FIA WTCC mezőnye két hét múlva Sanghajban fog rajthoz állni.