Mezítláb futott a fiatal atléta a világbajnokságon

Szerdán rendezték a pekingi atlétikai-világbajnokságon az 5000 méteres síkfutás selejtezőjét. Ott volt a mezőnyben egy 16 éves jemeni fiatalember, Abdullah al-Qwabani is. A futó utolsó lett a 39 fős mezőnyben, a futam közben kilökték a pályáról, de a szurkolók győztesként ünnepelték a célba érkezése után.

Mégpedig azért, mert a mezőny legalacsonyabb atlétája mezítláb teljesítette a 12 és fél kört – írja a sport1.de. A táv olimpiai bajnoka, Mo Farah bő két és fél perccel futott nála jobb időt.

Azt nem tudni, hogy a szövetségnek nem volt pénze egy egyszerű futócipőre , amit azért kétlünk, vagy így akart pár percre a figyelem középpontjába kerülni al-Qwabani. Bár az is lehet, hogy világ életében így futott és ezen egy világbajnokság kedvéért sem akart változtatni.