Harmadik helyen zártak kajak-kenusaink az éremtáblázaton

Nem szereztek érmet a magyarok a vasárnap délutáni 5000 méteres versenyekben a milánói, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. A küldöttség így 3 arannyal, 6 ezüsttel és 4 bronzzal, valamint 15 riói kvótával zárta a regattát.

Douchev-Janics Natasa és Homonnai Luca ezüstérmet nyert C-2 200 méteren

Az ötkarikás számokat tekintve 2 első és 4 második hely volt a mérleg, míg az olimpiai indulási jogok közül 6 férfi kajakos, 5 női kajakos és 4 kenus. Összehasonlításképpen: három éve, Londonban összesen 14 kvótával – 1 kenussal, 6 női és 7 férfi kajakossal – szerepeltek a magyarok. A mostani kvótaszámot ráadásul még lehet gyarapítani a jövő májusi, duisburgi pótkvalifikációs versenyen.

A leghosszabb távon egyébként – amelynek versenyeit szakadó esőben bonyolították le az Idroscalo szabadidő parkban – a magyarok közül a délelőtt 1000 méteren aranyérmes kajakos Medveczky Erika állt a legközelebb ahhoz, hogy dobogóra állhasson, ő negyedik lett, míg a szintén kajakos Ceiner Benjámin 22.-ként zárt. A kenus Vajda Attila a 11. helyen végzett.