„Eltűnt” az egyik címvédő a vizes-vb-n

Gregorio Paltrinieri (Array)

Az 1500 méteres férfi gyorsúszás kétszeres címvédője, a kínai Szun Jang nem állt rajthoz a vasárnapi döntőben.

A kazanyi vizes-világbajnokság záró napjának egyik érdekessége az volt, hogy Szun Jang nem volt ott a rajtkövön az 1500 gyors fináléjában. Egyelőre nem tudni pontosan, mi történt a szám kétszeres világbajnokával, a kínaiak tájékoztatása szerint szívproblémái voltak, míg az Eurosport úgy tudja, összetűzésbe keveredett a bemelegítő medencében egy brazil női versenyzővel, a dél-amerikaiak pedig jelentették az esetet a FINA-nak és ezért nem indult. Távollétében az olasz Gregorio Paltrinieri nyerte meg a döntőt.

Gregorio Paltrinieri nyert a címvédő távollétében
Fotó: Europress Fotóügynökség

A nap meglepetés győzelmét a kínaiak szállították, ugyanis világbajnok lett a női 4×100-as vegyesváltójuk, a svédek és az ausztrálok fértek még fel a dobogóra, az amerikai pedig nem szereztek érmet.

Ismét remekeltek a magyarok, Hosszú Katinka aranyérmet nyert, Verrasztó Dávid pedig ezüstöt.

4×100 m vegyesváltó, világbajnok:
1. Egyesült Államok (Ryan Murphy, Kevin Cordes, Tom Shields, Nathan Adrian) 3:29.93 perc