Elrettentő büntetést kapott Potito Starace bundázásért

Potito Starace (Array)

Bundázás miatt örökre eltiltották az ATP-világranglista 27. helyén is álló olasz teniszezőt.

Az Olasz Tenisz Szövetség azért volt ennyire szigorú, mert lehallgatott telefonbeszélgetések és elfogott internetes beszélgetések alapján kiderült, hogy Potito Starace kenőpénzért veszítette el 2011-ben a casablancai torna döntőjét 6:1, 6:2-re a spanyol Pablo Andujar ellen

Egy másik olaszt Daniele Bracciali is eltiltották. Ő 2007-ben egy Rhode Island-i mérkőzést “adott el”.

Angelo Binaghi, a szövetség elnöke közölte, ha a bíróság elítéli a két játékost, akkor kártérítési pert is indít ellenük. A 34 éves Starace legjobbjaként 27. volt a világranglistán, négyszer jutott döntőbe ATP-tornán, összkeresete pedig 3,78 millió dollár.
A rangsor 49. helyén is megfordult, 37 esztendős Daniele Braccialit egyesben egy, párosban pedig öt versenyt nyert.