EYOF: pazarul kezdtek a magyarok

Sport24
Sport24

2015. 07. 27. 19:39

A magyar küldöttség egy arany- és három bronzérmet nyert a grúziai Tbilisziben zajló 13. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) hétfői nyitónapján.

Késely Ajna 200 méteres pillangóúszásban nyert fölényesen 2:15.04 perces idővel – tájékoztatott a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB).

A 200 méteres gyorsúszás döntőjében Márton Richárd bronzérmes lett 1:50.42 perccel, majd Végh Istvánnal, Barta Mártonnal és Holló Balázzsal együtt a 4×100 méteres gyorsváltó tagjaként is harmadik helyen zárt.

A 2000 méteres akadályfutásban rajthoz álló Pavuk Tira szintén a dobogó alsó fokára állhatott fel.