Sikert sikerre halmoztak a sportlövőink

sportlövészet (Array)

A férfi futócél lövő csapat bronzérmes az Európa-bajnokságon, Szabián Norbert pedig olimpiai kvótát szerzett.

Bronzérmet nyert a Sike József, Tasi Tamás, Boros László összeállítású magyar csapat a szlovéniai Mariborban zajló sportlövő Európa-bajnokságon a férfiak futócél 40 vegyes versenyében. Győrik Csaba szövetségi kapitány tájékoztatása szerint Sike és Tasi egyformán 387-387 kört lőtt, míg Boros 376-tal zárt.

“Nagyon örülök a bronzéremnek, a fiúk hosszú évek óta üzemszerűen szállítják világversenyeken az érmeket” – nyilatkozta a szövetségi kapitány az MTI-nek.

Az aranyérmet az orosz válogatott szerezte meg a finneket megelőzve.

Szerdán korábban Szabián Norbert indulási jogot szerzett a jövő évi riói olimpiára, mivel negyedik lett az 50 méteres kisöbű szabadpuska fekvő versenyszámban. A sportlövőknél ez a harmadik magyar olimpiai kvóta Rióra. Tobai-Sike Renáta a szeptemberi granadai világbajnokságon a sportpisztolyosok versenyében elért harmadik helyével harcolta ki a részvétel jogát, áprilisban pedig a világ- és Európa-bajnok puskás, Sidi Péter szerzett indulási jogot azzal, hogy a dél-koreai Csangvonban rendezett világkupán megnyerte a légpuskaszámot.