Hingis 1998 után ismét a wimbledoni csúcson

Martina Hingis (Array)

Martina Hingis és Sania Mirza nyerte a női párosok versenyét a wimbledoni teniszbajnokságon.

Martina Hingis 1998 után jutott ismét döntőbe a wimbledoni tenisztornán, rögtön kettőbe: a női és a vegyes párosban is egy lépésre került a győzelemtől. Először a hölgyek versenyében lépett pályára, Sania Mirzával alkotott kettősük az első kiemelt.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A szombati döntőben a Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina duóval néztek farkasszemet, az oroszok hozták el az első szettet. A második felvonásban nagy küzdelemben tudott egyenlíteni a svájci-indiai páros, így következett a döntő játszma. Nagy izgalmakat hozott a harmadik felvonás, végül Hingisék örülhettek, 2 óra 24 perc alatt gyűjtötték be a Grand Slam-trófeát.

Jean-Julien Rojer és Horia Tecau nyerte a wimbledoni teniszbajnokság férfi párosainak versenyét. A negyedikként rangsorolt holland, román duó a torna szombati fináléjában a 13. helyen kiemelt Jamie Murray, John Peers brit, ausztrál párost múlta felül három játszmában, 1 óra 52 perc alatt.

Eredmények – Wimbledon, páros döntők

női páros, döntő:
Martina Hingis, Sania Mirza (svájci, indiai, 1.)-Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina (orosz, 2.) 5:7, 7:6 (7-4), 7:5

férfi páros, döntő:
Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (holland, román, 4.)-Jamie Murray, John Peers (brit, ausztrál, 13.) 7:6 (7-5), 6:4, 6:4