Sport
Kozák Danuta (Array)

Kozák visszavágott Kárásznak, Janics a harmadik

Sport24
Sport24

2015. 06. 07. 18:03

Nagy csatát hozott a női kajak egyesek 200 méteres versenye.

Kozák Danuta nyerte a női kajak egyesek vasárnapi 200 méteres versenyét a kajakosok és kenusok első világbajnoki válogatóján, a Szeged melletti Maty-éren, ezzel egyben visszavágott Kárász Annának a pénteki, 500 méteren elszenvedett vereségért. Kárász ezúttal második lett, míg harmadikként Douchev-Janics Natasa ért célba.

A fél kilométeren nemcsak egyesben, hanem párosban is győztes, 23 éves Kárász a zárónapon sem maradt elsőség nélkül, ugyanis párostársával, Vad Ninettával 200 méteren is a leggyorsabbnak bizonyultak.

A férfiaknál 500 méteres versenyeket rendeztek vasárnap: a kajakosoknál egyesben Noé Milán, párosban pedig a Kammerer Zoltán, Szalai Tamás duó diadalmaskodott, míg a kenusoknál Korisánszky Dávid duplázott, előbb egyesben, majd Ballér Tamással párosban is a leggyorsabb volt.

A vb-válogató második fordulójára július közepén kerül sor, míg az olimpiai kvalifikációs világbajnokságot augusztusban rendezik Milánóban.

Eredmények – kajak-kenu válogató

férfiak, K-1 500 m:
1. Noé Milán (BHSE) 1:38.979 p  
2. Kugler Attila (Vasas) 1:39.551
3. Bogár Gábor (Közgép SE Szolnok) 1:39.663  

K-2 500 m:
1. Kammerer Zoltán, Szalai Tamás (Graboplast-Győr, Vasas) 1:30.536  
2. Somorácz Tamás, Hérics Dávid (Atomerőmű SE, Graboplast-Győr) 1:30.692
3. Dombi Rudolf, Boros Gergely (UTE, Atomerőmű SE) 1:31.624  

C-1 500 m:
1. Korisánszky Dávid (KSI) 1:52.323 p  
2. Khaut Kristóf (Graboplast-Győr) 1:52.659
3. Sarudi Pál (Közgép SE Szolnok) 1:53.479  

C-2 500 m:
1. Korisánszky D., Ballér Tamás (KSI) 1:45.167  
2. Khaut, Hajdu Jonatán (Graboplast-Győr, Dunaferr) 1:45.623
3. Varga Dávid, Vass András (Graboplast-Győr, Dunaferr) 1:46.491  

nők, K-1 200 m:
1. Kozák Danuta (UTE) 41.336 mp  
2. Kárász Anna (EDF Démász-Szeged) 41.712
3. Douchev-Janics Natasa (Graboplast-Győr) 42.424  

K-2 200 m:
1. Kárász, Vad Ninetta (KSI, EDF Démász-Szeged) 37.776  
2. Szabó Gabriella, Fazekas-Zur Krisztina (BHSE, Graboplast-Győr)  38.164
3. Hagymási Anita, Hagymási Réka (BHSE) 39.128

C-2 500 m (két induló):
1. Takács Kincső, Lakatos Zsanett (Graboplast-Győr) 2:05.006 p  
2. Balla Virág, Kovács Dorottya (Graboplast-Győr, KSI) 2:10.570  

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Fotó: Marjai János / 24.hu
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.