Két magyar is megelőzte Hosszú Katinkát

Jakabos Zsuzsanna (Array)

Ötödik lett 200 méter pillangón, Jakabos Zsuzsanna és Szilágyi Liliána is előtte zárt. Cseh László két aranyat nyert.

Két számban is győzött a vasárnapi zárónapon Cseh László a franciaországi Canet-en-Roussillonban, az úszók hagyományos nemzetközi pénzdíjas versenysorozata, a Mare Nostrum nyitóállomásán. Az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok magyar az esemény honlapja szerint előbb 50 méter pillangón (23.68 mp), majd 200 méter pillangón (1:56.12 p) csapott elsőként a célba, 200 méter vegyesen pedig ötödik lett (1:59.97).

A világ- és Európa-bajnok Hosszú Katinka – aki szombaton két aranyat és két bronzot szerzett, amellett 28.17 másodperccel országos csúcsot állított fel 50 méter háton – vasárnapi első fináléjában, 200 méter pillangón úgy lett ötödik (2:09.60), hogy két honfitársa, a bronzérmes Jakabos Zsuzsanna (2:08.58) és a negyedik Szilágyi Liliána (2:09.20) is megelőzte. A folytatásban Hosszú ezüstérmet szerzett 100 méter háton (1:00.06), és ugyancsak másodikként végzett a franciaországi esemény befejező számában, 400 méter vegyesen. Utóbbi döntőben Jakabos nyolcadik lett (4:46.05).

Jakabos Zsuzsanna bronzérmet nyert

A döntők további magyar résztvevői közül Verrasztó Dávid, aki a szám Európa-bajnokaként a nyitónapon két japán mögött bronzot nyert a 400 méteres vegyesúszás fináléjában, vasárnap ötödik lett 200 méter pillangón (1:57.88), Takács Krisztián pedig hatodik 50 méter  pillangón (24.15).

A három állomásból álló Mare Nostrum szerdán és csütörtökön Barcelonában folytatódik, a hét végén pedig Monacóban zárul. A sorozatnak külön jelentőséget ad az a tény, hogy augusztus elején, az oroszországi Kazanyban már világbajnoki érmekért szállnak medencébe a legkiválóbb úszók, így a három viadal kitűnő lehetőség annak felmérésére, hol tartanak a felkészülésben a leendő vb-főszereplők.