Wawrinka bírta jobban a forróságot

Wawrinka (Array)

A svájci teniszező és a meleg pénteken négy szettben őrölte fel a hazai közönség előtt szereplő Jo-Wilfried Tsongát.

A 33 fokos hőségben vívott mérkőzés 3 óra 46 percig tartott, a svájci játékos 17 bréklabdából 16-ot hárított. Sikere esetén Tsonga lehetett volna az első francia döntős Henri Leconte 1988-as menetelése óta.

Két iszonyúan fáradt teniszező. A különbség csak annyi, hogy Wawrinka boldog, míg Tsonga bánkódik.
Fotó: europress

A tavaly Australian Open-győztes Wawrinka második Grand Slam-fináléjára készülhet, ellenfele a vasárnapi döntőben a világelső szerb Novak Djokovic vagy a brit Andy Murray lesz.

Roland Garros, Párizs (26 928 600 euró, salak) elődöntő, erdmények:

FÉRFIAK:
Wawrinka (svájci, 8.)-Tsonga (francia, 14.) 6:3, 6:7 (1-7), 7:6 (7-3), 6:4

KÁSŐBB:
Djokovic (szerb, 1.)-Murray (brit, 3.)

NŐI PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Mattek-Sands, Safárová (amerikai, cseh, 7.)–Hlavacková, Hradecká (cseh, 9.) 6:4, 6:1
Dellacqua, Svedova (ausztrál, kazah, 12.)–Makarova, Vesznyina (orosz, 2.) 6:3, 6:2