Nadal hetedik madridi döntőjére készülhet

Rafael Nadal (Array)

Simán legyőzte Berdychet az elődöntőben.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Elsőként a négyszeres győztes spanyol Rafael Nadal jutott be a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyének fináléjába. A korábbi világelső a szombati első elődöntőben a cseh Tomas Berdych ellen nyert két játszmában, így pályafutása hetedik döntőjére készülhet a spanyol fővárosban.

Az ellenfele a brit Andy Murray lesz: a második helyen kiemelt, 2008-as győztes játékos a szombati második elődöntőben két játszmában győzte le a japán Nisikori Kejt.

A negyedik helyen kiemelt Petra Kvitova nyerte meg a madridi salakpályás tenisztorna női versenyének döntőjét. A 25 éves cseh játékos a szombati fináléban két sima játszmában, mindössze 66 perc alatt diadalmaskodott az orosz Szvetlana Kuznyecova felett.

A kétszeres wimbledoni bajnok Kvitova idei második, pályafutása 16. trófeáját gyűjtötte be.