Újabb mélyütés a cseheknek

Kanada, Csehország (Array)

Simán kikaptak Kanadától a hazai rendezésű jégkorong-világbajnokságon.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Egyelőre nem alakul álomszerűen a hoki-vb a házigazda számára. Az első játéknapon például a svédektől kaptak ki büntetőkkel, amit a lettek elleni győzelemmel tettek jóvá. Hétfőn Kanada volt az ellenfél, a juharlevelesek pedig nagyon gyorsan elhúztak 2-0-ra, de Erat még az első játékrész végén szépíteni tudott.

Mi, semleges szurkolók jártunk ezzel a legjobban, ugyanis a folytatásban is nyílt volt a találkozó, majd Zatovic a 36. percben 2-2-őt varázsolt az eredményjelzőre. Nem örülhettek sokáig az egyenlő állásnak a cseh drukkerek, szinte azonnal jött az újabb kanadai gól, majd a harmadik játékrészt is góllal kezdték a tengerentúlik, hogy szűk tíz perccel a vége előtt Sidney Crosby végleg eldöntse a meccset. Sobotka ugyan megszerezte a harmadik cseh gólt, de egyből jött a kanadaiak üres kapus találata, a vége 6-3 lett Crosbyéknak.

Közben a B csoportban Finnország nagyon sima győzelmet aratott az északi rivális, Norvégia ellen, a Suomi 5-0-ra nyert.