Lemaradt a bronzról az UVSE-Centrál

gangl edina (gangl edina, )

Szoros meccsen szenvedett vereséget az UVSE az orosz Kirisitől a női vízilabda Euroliga bronzmérkőzésén.

A magyar együttest a pénteki elődöntőben a tavalyelőtt és tavaly is bajnok spanyol Sabadell győzte le, így a UVSE-Centrál szombaton a bronzéremért meccselt a Kirisivel.

Az athéni négyes döntő előtt az sem volt elképzelhetetlen, hogy a magyarok döntőbe jussanak, a sportban viszont nincs ha, így a bronz lebegett a lányok szeme előtt.

A meccs elején fej-fej mellett haladtak a felek, ha az UVSE vezetést szerzett, az oroszok azonnal egyenlítettek, és fordítva, így 5-5 után 7-7 is volt az állás.

A harmadik etapban semmit sem változott a játék képe, 11-11-es állás után viszont két góllal is meglépett a Kirisi, de másfél perccel a találkozó vége előtt sikerült felzárkózni (12-13).

Az utolsó percben viszont megint az oroszoknak jött ki jobban a lépés, és ezt az előnyt már nem adták le, így 14-12-vel megnyerték a meccset és a bronzérmet is.

Eredmény – női Euroliga, négyes döntő (Athén), bronzmérkőzés

Kirisi (orosz) – UVSE-Centrál 14-12 (5-5, 2-2, 3-3, 4-2)
a magyar csapat góllövői: Keszthelyi 5, kisteleki 3, Csabai 1, Szücs 1, Sudduth-Kiss 1, Tóth 1