24 óra, 244 kilométer – ultrafutó világbajnok Nagy Katalin

nagy katalin (nagy katalin)

Április 11-én és 12-én Torinóban gyűltek össze a világ legjobb ultrafutói, hogy összemérhessék erejüket a 24 órás világ- és Európa bajnokságon. Magyarországot 11 ultrafutó, 6 férfi és 5 hölgy képviselte.

A versenyen 42 ország 334 versenyzője vett részt, a futók egy 2000 méteres pályán haladtak 24 órán keresztül, a céljuk az volt, hogy minél több kilométert tegyenek meg a rendelkezésükre álló idő alatt. A futók dolgát nehezítette a napközbeni rendkívüli meleg, majd a hideg éjszaka, valamint a pálya is igen technikás volt, emelkedőkkel, lejtőkkel, fordítókkal.

A magyar résztvevők derekasan helyt álltak, többen megjavították eddigi egyéni legjobbjukat ebben a versenyszámban.

Fotó: Facebook

A világbajnoki és egyben az Európa-bajnoki címet a férfiaknál a német Florian Reus szerezte meg 263,889 kilométerrel, míg a hölgyeknél a magyar, de amerikai színekben versenyző Nagy Katalin diadalmaskodott, ő 244,495 kilométert futott. A nőknél az Európa-bajnok a svéd Maria Jansson szerezte meg 238,964 kilométerrel.

Csapatban a férfiaknál az Egyesült Királyság futói lettek a világ- és Európa-bajnokok, a nőknél az Amerikai Egyesült Államok lett a világbajnok, Svédország pedig az Európa-bajnok.