A bronzéremért játszhat a Szentes

hungerit-szentes (hungerit-szentes, )

A bronzéremért játszhat szombaton a Szentes női vízilabdacsapata a LEN Kupában, mivel az olaszországi négyes döntő első játéknapján egy góllal kikapott a házigazda Imperia együttesétől.

A magyar bajnoki címvédő Szentes az Euroliga negyeddöntős párharcainak egyik veszteseként került át a második számú sorozat, a LEN Kupa négyes döntőjébe, ahol már az elődöntőben jelentős akadályba ütközött, mivel a hazaiak csapatával kellett megmérkőznie.

Fotó: Facebook

A szentesiek kétgólos hátrányba kerültek a nyitónegyedben, majd Miskolczi Kitti megszerezte negyedik találatát is, de a félidőig csak egy gólra sikerült felzárkózni. A folytatásban ötméterest rontott mindkét csapat, aztán a túloldalon a magyar válogatottal világ- és Európa-bajnok Stieber Mercédesz második gólpassza után 7-10 állt az eredményjelzőn. Miskolczi ötödik góljával 9-10-re felzárkóztak a szentesiek, de az egyenlítés már nem jött össze.

A magyar csapat a harmadik helyért a görög Vuliagmenivel csap össze szombaton 19.30 órától.