Világcsúcsot állított fel a magyar vízilabdakapus

Szerintünk még nem volt ilyen, de az biztos, a maga nemében a lehetetlen kategóriába tartozik Nagy Viktor hétvégi bajnoki teljesítménye.

A sportág nem tart egyelőre számon olyan statisztikát, hogy számottevő bajnokságban, számottevő csapatok mérkőzésén mi volt a valaha mért legjobb lövés/védés mutató. Ami tény,  Nagy Viktor, a Szolnoki Dózsa-Közgép- RacioNet-Honvéd (11-1) szombati vízilabda-bajnokin 15/14-es, azaz 93 százalékor lövés/védés mutatót produkált – számolt be a waterpolo.hu. Az is tény, vízilabdában a legritkább esetben dobnak a csapatok egyetlen gólt, ezért mi simán Viktornak ítéljük a sportág világcsúcsa címet.

Nagy Viktor lehúzta a rolót

Holott a Honvéd nem a serdülővel állt ki, hisz amúgy ötödik helyen áll a bajnokságban… A válogatott portás első és egyben utolsó gólját a második negyedben, a mérkőzés 9. percében kapta. A Honvéd japán légiósa – jé, ilyen is van?? – Koji Takei, lőtte emberelőnyből. Aztán az egész meccsen semmi. Három negyed Honvéd-gól nélkül. Ez lényegében maga a csoda.

Eredmények – E.ON férfi ob I-es bajnokság, 21. forduló:

Kaposvári VK–Ferencváros 6–11 (1–3, 3–3, 2–3, 0–2)
Gólszerzők:Sántavy 2, Ágner 2, Vikalo, Parezanovics, ill. Kolozsi 3, Swift 3, Marnitz, Regős, Jansik Sz., Roach, Avramovics

Szolnoki Dózsa-Közgép–RacioNet-Honvéd 11–1 (3–0, 1–1, 4–0, 3–0)
Gólszerzők:Varga Dénes 2, Mezei 2, Alekszics 2, Mitrovics 2, Vámos, Hangay, Tóth M., ill. Takei

Valdor-Szentes-KSI 13-8 (3-1, 4-2, 3-2, 3-3)
Gólszerzők: Nagy M. 3, Rakonjac 3, Vörös 2, Lucas Thomas 2, Weszelovszky, Pellei F., Popovic, illetve Kovács G. 4, Hangody L. 2, Fejős, Baj

Vasas-Plaket-Tiszavirág-Szeged-Diapolo 6-9 (2-6, 0-1, 2-1, 2-1)
Gólszerzők: Sedlmayer, Juhász-Szelei, Gyárfás, Hőna, Steinmetz Á., Takács, illetve Varga Zsolt 3, Manhercz Á. 2, Kunac 2, Kiss Cs., Seman

UVSE-Hunguest Hotels–BVSC-Wáberer Hungária-Zugló 9–8 (3–1, 1–3, 2–1, 3–3)
Gólszerzők: Dávid 3, Korényi 3, Kovács R. 2, Tóth Z., ill. Török 2, Pásztor 2, Ambrus, Szabó B., Kotszidisz, Létay

A-Híd-OSC-Újbuda-PVSK-Mecsek Füszért 18-7 (5-1, 5-1, 4-1, 4-4)
Gólszerzők: Kovács G. 3, Bátori 3, Decker Á. 2, Salamon 2, Jávor 2, Gór-Nagy 2, Kayes, Juhász, Graham, Bundschuch, illetve Práczky 2, Cribella, Horváth Zs., Francsics, Lajkó, De Blasio