Tinédzser oktatta Murrayt Dubajban

Borna Coric (borna coric, )

Bombameglepetés született a keménypályás tenisztorna negyeddöntőjében.

Emlékeznek még Borna Coricra? A fiatal horvát teniszező tavaly azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy Bázelben legyőzte a spanyol klasszist, Rafael Nadalt. A mindössze 18 esztendős Coric ezúttal Dubajban verseng a legjobbakkal – szerencsés vesztesként jutott főtáblára a selejtezőből – és csütörtökön újabb nagy skalpot gyűjtött, mivel legyőzte a világranglista harmadik Andy Murrayt, ráadásul elég simán.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Coric az első szettben háromszor vette el nevesebb riválisa adogatását és pikk-pakk, 35 perc alatt megnyerte 6-1-re a felvonást. A második játszma valamivel hosszabb volt ugyan, a fordulópont pedig 3-2-nél jött el, amikor ismét brékelni tudta Murrayt, végül 6-1, 6-3-mal húzta be a mérkőzést. A britnek nem volt bréklabdája a mérkőzés során.

Az elődöntőben a svájci Roger Federer vagy a francia Richard Gasquet lesz Coric ellenfele.