Linzben kapott ki kettővel a Fehérvár

A Fehérvár az utolsó harmadban kapott gólokkal 2-0-ra kikapott kedden a Linz vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának felsőházában.

Kedden a bivalyerős Linz otthonában vendégeskedett Rob Pallin együttese, az osztrák együttes zsinórban két vereséget szenvedett el, így várható volt, hogy kettőzött erővel fogja rohamozni a fehérvári kaput.

Az első két harmadban a kapusoké és a védekezésé volt a főszerep, Rajna Miklós ketrecét 23-szor, Michael Ouzasét 17-szer vették célba a csapatok, de az eredmény maradt 0-0. A harmadik játékrész kezdetén aztán emberhátrányba került a Volán, ezt pedig kihasználta a Linz, amely a meccs hajrájában is gólra váltott egy létszámfölényes szituációt, így 2-0-ra megnyerte a meccset.