Nyolcat számolt ellenfelére a Győr

A címvédő Győr a Fehérvár vendégeként, a Siófok pedig otthon a Békéscsaba ellen nyert nyolcgólos különbséggel a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Székesfehérváron vendégeskedett a címvédő szerdán, a 18. fordulóban és ugyan a mérkőzés elején még tartotta magát a házigazda, az ETO fokozatosan rázta le magáról riválisát, a félidőre pedig háromgólos előnnyel vonulhatott (11-14). A második harminc percben a Fehérvár mindössze nyolc gólt tudott dobni a Győrnek, ez pedig nem fér bele a zöld-fehérek ellen, a listavezető így végül magabiztosan nyert 27-19-re. Tilinger Tamara kilencszer talált be fehérvári oldalról, a győrieknél Heidi Löke vitte a prímet hét góllal.

A Siófok hazai környezetben magabiztosan verte a Békéscsabát, Such Nelli tíz góllal vette ki a részét a sikerből.

A Dunaújváros szoros mérkőzésen győzte le a vendég Érdet, így a két csapat helyet cserélt a tabella harmadik és negyedik helyén. Az érdiek 30 perc játék után még öt góllal vezettek.