Óriási csatában iksz a Szolnok-Eger rangadón

vízilabda (vízilabda, )

A listavezető Szolnok hazai medencében döntetlenre végzett a címvédő Egerrel a férfi vízilabda ob I 16. fordulójának egyetlen keddi mérkőzésén.

Az élvonal két legjobbja az idényben kétszer már találkozott: az őszi bajnokin Egerben és a decemberi szentesi Magyar Kupa-elődöntőben. Mind a két alkalommal a Szolnok nyert egy góllal.

A szolnoki rangadón a korábbi 15 meccsét kivétel nélkül megnyerő vendéglátó az első negyedben nem tudott előnyre szert tenni. A második játékrészben viszont 5-3-ra elléptek a házigazdák, elsősorban a harmadik látványos akciógólját lövő csapatkapitány, az olimpiai és világbajnok Varga Dániel jóvoltából.

Fotó: vlv.hu

A harmadik negyedben 4-7-ről vissza tudott kapaszkodni az Eger (7-7), és a befejező nyolc percben is akadt válasza minden egyes hazai találatra. A hajrában a triplázó vb-aranyérmes Szivós Márton állította be a 10-10-es döntetlent.

A forduló további öt találkozóját szerdán játsszák, míg a Pécs-Debrecen mérkőzést február 12-én rendezik meg.