Magyar siker Ausztráliában

babos tímea (babos tímea)

A 10. helyen kiemelt Babos Tímea-Kristina Mladenovic kettős két játszmában nyert a Bojana Jovanovszki-Katarzyna Piter duó ellen a párosverseny első fordulójában az Australian Openen.

Két merőben ellentétes szettben dőlt el a továbbjutás a 10-es pálya 3. mérkőzésén – számolt be első kézből a babostimea.hu. A 23 perces első játszmában Babos és Mladenovic egyraánt magabiztos volt adogatóként és  fogadóként is. A magyar-francia duó 1:0 és 4:1 után újra brékeltek, majd a hetedik gémben kipipálták az első játszmát.

A második szett több izgalmat hozott. Jovanovszki-Piter kettős a második játékban rögtön elnyerte Babosék szerváját, 2:0 után pedig öt (!) bréklabdát hárított. Szerencsére a hatodik esélyt már kihasználta a magyar-francia kettős, brékelt, egyenlített, majd 5-2-re fordított és végül 6:3-ra nyert.

A mérkőzés 62 percig tartott. A magyar-francia páros következő ellenfele a Bethanie Mattek-Sands – Lucie Safarova (amerikai, cseh) kettős lesz.

Australian Open, női páros, első forduló, eredmény:

Babos, Mladenovic (magyar, francia, 10.)-Jovanovszki, Piter (szerb, lengyel) 6:1, 6:3