Fucsovics elfogyott a végére

fucsovics márton (fucsovics márton)

Eldőlt, nem lesz főtáblás az Australian Openen a magyar teniszező, mert a második selejtezőkörben 3:6, 6:4, 9:7-re alulmaradt az ukrán Ilja Marcsenkóval szemben.

A világranglistán 158. Fucsovics Márton és az ATP-rangsorban 144. ukrán mérkőzésén szinte prognosztizálni lehetett a szoros végeredményt, hiszen az egymáshoz közeli helyezésük hasonló tudást és aktuális állapotot feltételezett.

Ennek megfelelően 2 óra 41 perces, végletekig kiélezett találkozót hozott kettejük párharca, ahol a magyar éljátékosnak a harmadik szettben 5:4-nél – ellenfele adogatásánál – négy meccslabdája is volt, ám nem tudta kihasználni őket. Meglehet, eztán nem sikerült túllépnie az elszalasztott lehetőségen, mert a végére meg elfogyott.

A 128-as főtáblára kerüléshez három mérkőzést kellett volna nyerni. Babos Tímea – egyedüli magyarként – a főtáblán kezd a jövő héten.