Williams Aucklandben, Halep Sencsenben nyert tornát

Jól indult az év az amerikai és a román teniszezőnőnek.

A harmadikként rangsorolt Venus Williams három szettben legyőzte az első helyen kiemelt Caroline Wozniackit a 250 ezer dollár összdíjazású aucklandi keménypályás női tenisztorna döntőjében.

A volt világelső amerikai játékos – aki 46. trófeáját hódította el egyesben – szeptember óta az első versenyén lépett pályára, s legutóbb tavaly februárban nyert tornát Dubajban.

Fotó: Europress fotóügynökség

Az első helyen kiemelt román Simona Halep nyerte meg a kínai Sencsenben rendezett, 500 ezer dollár összdíjazású (129,5 millió forint) keménypályás női tenisztornát, miután a szombati döntőben legyőzte a nyolcadikként rangsorolt svájci Timea Bacsinszkyt.

A magyar származású Bacsinszky bréklabdáig sem jutott a kilencedik serlegét elhódító Halep ellen, aki 62 perc elteltével ünnepelhetett.