A svédek nem adtak esélyt a szlovákoknak

Svédország magabiztos sikert aratott kedden Szlovákia ellen, s ezzel az élre ugrott a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság zágrábi középdöntős csoportjában.

Az északi együttes már a rajtnál jelezte, hogy csak a győzelemmel lesz elégedett, Svédország ugyanis egy 3-0-s rohanással indított. Egy gólra még fel tudott kapaszkodni Szlovákia, de északi szomszédaink a folytatásban csak szaladtak az eredmény után, a félidőben 17-11-re mentek a svédek.

Isabelle Gullden volt a mezőny legjobbja

A második harminc percben sem változott a játék képe, tovább nőtt a különbség a csapatok között. Lucia Gubikova találata mentette meg a szlovákokat attól, hogy tízzel kapjanak ki, 31-22 lett a végeredmény.

Isabelle Gullden volt a mezőny legeredményesebb játékosa, tizenegy kísérletéből kilenc is célba ért.

Eredmény – II. csoport, 2. forduló (Zágráb)

Svédország-Szlovákia 31-22 (17-11)