5-2-es első negyed után bőgött le a pólóválogatott

Női vízilabda-válogatottunk két góllal, 11-9-re kapott ki Szentesen az olaszok legjobbjaitól a Világligában.

Merész András tanítványai pazarul kezdték a találkozót, Kasó kiváló kapusteljesítményének köszönhetően az első nyolc percet követően 5-2 volt a magyarok előnye.

A második felvonásban az olaszok hálóőre, Gorleco is elkezdett sziporkázni, amikor pedig nem ő védett, a kapufa segítette ki.

A szünet után 6-5-ös magyar vezetésnél ugorhattak újra a vízbe a felek, s a záró etap előtt már Olaszország állt jobban egy góllal.

A végjátékban szinte semmi nem jött össze nekünk, így hiába minden erőfeszítés, vereséget szenvedett Szentesen a válogatott.

Eredmény – Női vízilabda világliga, selejtező, 2. játéknap:

Magyarország-Olaszország 9-11 (5-2, 1-3, 1-3, 2-3)
a magyar gólszerzők: Kisteleki H., Keszthelyi 2-2, Kisteleki D., Szűcs, Tóth, Máté, Takács 1-1