Köszönjük: Románia legyőzte a spanyolokat

A román női kézilabda-válogatott két góllal volt jobb a spanyol lányoknál a magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokságon.

A négypontos hispániaiak a mindössze egy egységgel rendelkező román válogatottal mérték össze erejüket a debreceni, magyar csapatot is felvonultató középdöntő második játéknapjának nyitómeccsén.

Az első játékrész egyértelműen Carmen Martinék voltak a jobbak, s a szünetre ötgólos előnnyel vonulhattak, 14-9 volt az állás.

A folytatásban beragadtak a spanyolok Neagu és társai pedig fegyelmezetten védekeztek és támadtak egyaránt, az utolsó tíz percre döntetlennel fordulhattak a felek.

A hajrában jobban jött ki a lépés a román különítménynek, s győzelmük azt jelenti, hogyha mi este megverjük a dánokat, akkor már csak a spanyolok tudnak utolérni a második helyen, ha mi kikapunk Norvégiától ők pedig legyőzik Dániát az utolsó körben.