A lengyelek győzelmével négy ponttal juthatunk tovább

Az orosz válogatott háromgólos vereséget szenvedett a lengyelektől a kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában.

A magyaroknak éppen a lengyelek győzelme kedvezett, mivel őket korábban legyőzték, az oroszokkal viszont döntetlent játszottak, így a lengyel továbbjutás két pontot ér a számukra.

Fordulatokban gazdag mérkőzést játszott a két csapat. A 2-1-es lengyel vezetés után 6-3-ra az oroszok, majd 10-7-re megint a lengyelek léptek el, akik a félidőben két góllal voltak jobbak, úgy, hogy az első harminc percben mindkét oldal sokat hibázott.

A második félidőben az oroszok fordítottak (20-19), majd a végjáték felé közeledve szoros lett az állás, aztán a lengyelek kerültek előnybe. A hajrában az oroszok jó darabig képtelenek voltak kapuba találni, így győzelem nélkül kiestek.