A Pécs simán, a DVTK először nyert

A PEAC-Pécs hazai pályán magabiztos, 12 pontos győzelmet aratott a német Wasserburg ellen csütörtökön, a női kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában, míg a Miskolc első sikerét aratta a sorozatban.

A pécsi együttes három győzelemmel és egy vereséggel jelenleg vezeti csoportját, a diósgyőriek pedig a csütörtöki negyedik fordulós mérkőzésén hazai pályán győztek a Cascais ellen.

Ezt a találkozót eredetileg szerdán rendezték volna, de a Lufthansa sztrájkja miatt aznap tudott Magyarországra repülni a portugál együttes, így éppen csak megérkezett volna a kezdésre. A nemzetközi szövetség ezért engedélyezte, hogy a találkozót egy nappal később rendezzék.

Eredmények – női kosárlabda Európa Kupa, 4. forduló

G csoport:
PEAC-Pécs – Wasserburg (német) 86-74 (29-15, 14-22, 21-20, 22-17)

E csoport:
Aluinvent DVTK Miskolc-Lombos Cascais (portugál) 80-53 (19-5, 15-29, 21-8, 25-11)