No Wade, no party

A Los Angeles Clippers 17, a Sacramento Kings pedig 15 ponttal győzött az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) csütörtöki játéknapján.

Magyar idő szerint pénteken hajnalban az előző szezon nagydöntőse, a Miami Heat fogadta a Los Angeles Clippers együttesét, azonban a floridaiak számára gyakorlatilag az első negyedben elúszott a mérkőzés, melyet 39-15-re (!) nyert meg a vendégcsapat. Az egyaránt 26-26 pontot szerző Blake Griffin és Chris Paul vezette Clippersnek a folytatásban sem nagyon kellett izgulni, nagyon simán meglett a győzelem.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Érdekesség, hogy ez volt zsinórban a negyedik mérkőzés, amelyet kihagyott a Miami sztárja, Dwyane Wade. Távollétében Chris Bosh vitte a prímet, 28 pontja és 7 lepattanója azonban kevésnek bizonyult. Mióta Wade nem játszik, csak egyszer nyert és háromszor kikapott a Heat. Vele öt győzelem és három vereség a mérleg.

A játéknap másik mérkőzése is viszonylag sima volt, az idén veszélyesnek tűnő Sacramento Kings a Chicago Bulls skalpját gyűjtötte be.