Gólparádét rendezett idehaza a Ferencváros

Az FTC-Rail Cargo tizenhét góllal győzte le a szerb Zork Jagodinát a női kézilabda KEK legjobb 16 közé jutásáért játszott párharc odavágóján.

A Bajnokok Ligájából való fájdalmas és vitatható búcsút követően a KEK-ben vigasztalódhat a Fradi, amely egy nagyon laza sikerrel kezdte a sorozatot.

A zöld-fehérek az első perctől kezdve remekül játszottak, s ha voltak is hullámvölgyek a hazaiak játékában, a félidőben már hét volt a különbség a felek között.

Lukács Viktória hat perc alatt öt gólt lőtt újoncként
Fotó: Facebook

A folytatásban rátett egy lapáttal a budapesti együttes, nagyon fegyelmezetten védekeztek, a lerohanásaikból pedig rendre gól született.

A zöld-fehéreknél több újonc is helyet kapott a csapatban, Lukács Viktória például élete első kupamérkőzésén öt góllal járult hozzá a Ferencváros sikeréhez.

Eredmény – Női KEK, 3. forduló, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Zork Jagodina (szerb) 40-23 (18-11)

FRISSÍTÉS

2. FÉLIDŐ

56-60. PERC: A lényegi kérdés már rég eldőlt, 37-21-nél Radovic eredményes (37-22). Pena és Tomori is bődületesen nagy gólt vágnak (39-22). Emberhátrányban fejezi be a meccset a Fradi Czifra kiállítása miatt. Ott a negyvenedik: Tomori találatával ér véget a találkozó (40-23).

51-55. PERC: Gerogijev, majd Lukács Viktória: 33-19. Lukács-gála az elmúlt percekben, újabb találatának köszönhetően már 34-19 az állás. És Lukács újra, tizenhattal vezet a zöld-fehér különítmény (35-19). Elek Gábor időkérését követően Georgijev véd egy nagyot. 36-20-nál lépünk be az utolsó öt percbe.

46-50. PERC: Emberhátrányba került az FTC, de nem sikerült közelebb zárkózniuk a szerbeknek. Elek Gábor kap sárga lapot, majd 13 gólra “közelít meg” a Fradit a vendég csapat (31-18). Lukács varrja be a lasztit a kapus szeme közé (32-18).

41-45- PERC: Gólözön a játéktéren, 28-14 az eredmény. Glisovic nevéhez fűződik a 15. Jagodina-találat (28-15). Kettővel válaszol a Fradi, Lukács Viktória élete első európai kupagólját szerezte (30-15). Glisovic beindult, újra a hálóba talál (30-16). Rédei-Soós hazai oldalról, Georgijev vendég részről eredményes (31-17).

36-40. PERC: Pena egymaga négy gólt lőtt a második félidőben (24-12). Parádézik most a Ferencváros, Szucsánszki szerez pazar gólt (25-12). Már 26-12, Tóth lövését még védte a vendég kapus, Kovacsicz viszont már nem hibázott. Időt kértek a szerbek, érkezett is egyből a gól (26-13). Szép kombináció után Rédei-Soós lövi a 27. ferencvárosi találatot (27-13).

31-35. PERC: Fradi-góllal indul a játékrész, Szucsánszky újabb találatát láthatta a publikum (19-11). Pena egymás után kétszer eredményes, tízzel megy a zöld-fehér alakulat (21-11). Jevtic tréfálja meg Tomasevicet, Pena azonban rögvest reagált (22-12). Kovacsicz is szór egyet, 23-12 áll az eredményjelzőn.

Magabiztosan, jól kézilabdázik a Ferencváros, a szünetben hét gól a magyar csapat fórja. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

1. FÉLIDŐ

26-30. PERC: Tóth szép góljával újra hat egység a differencia a felek között (15-9). Tomori talpról, 16-9. Popovic eredményes vendég oldalról (16-10). Potyognak a gólok, tíz másodperc alatt mindkét oldalon esett egy (17-11). Pena vágja a bal felsőbe a hétméteresét, ezzel alakult ki a 18-11-es félidei eredmény.

21-25. PERC: Pena átlövése akadt be a bal alsóba (12-8). Tamara Gerogijev értékesített büntetőjével a mezőny legeredményesebbje négy góllal (12-9). Tomori előbb a kapu fölé tüzelt, de a következő akciónál már nem hibázott (13-9). Szucsánszki vitte végig egyedül a kontrát és kihasználta ziccerét (14-9).

16-20. PERC: Egy gyors támadás végén Mészáros iratkozik fel a góllövők közé (9-4). Már hat fával megy a vendéglátó, Kovacsicz egy labdaszerzés után meg sem állt a kapuig (10-4). Időt is kérnek a szerbek. Hat perc után kap gólt a Fradi, 10-5 az állás. A Fradi újabb góljára kettővel válaszolt a Jagodina (11-7). Zsinórban hármat vágnak a vendégek, 11-8-nál időt kér a magyar gárda.

11-15. PERC: Pena töri meg a percek óta tartó gólcsendet (7-3). Tamara Georgijev volt eredményes, ám Tomori rögtön válaszolt (8-4). Szucsánszkit kettő percre kiállítják a játékvezetők. Nem tudott profitálni emberelőnyéből a Jagodina, sőt, most már az FTC játékosai vannak többen a pályán.

6-10. PERC: Tomasevic büntetőt hárít, miközben Szucsánszki már két gólnál jár (5-2). Kettőre jön fel rövid időre a Jagodina, Rédei-Soós bombájával viszont már 6-3 áll az eredményjelzőn. Tomori lövéseit egymás után két támadásnál is védi Georgijev, nem változott az állás.

1-5. PERC: Húsz másodperc sem telt el, Tomori góljával máris vezet a Fradi (1-0). Tomasevic véd, Szucsánszki pedig meglövi a magyar együttes második találatát (2-0). Georgijev szépít, de Kovacsicz két gyors góljával már három a Ferencváros előnye (4-1). A szerbek beállósa lő a hazai kapuba, 4-2.

Előzetes: Az FTC-Rail Cargo Hungaria a női KEK-ben vigasztalódhat azok után, hogy viharos körülmények között – óvások és fellebbezés után – kiesett a BL selejtezőjében.

A zöld-fehéreknek kötelező továbbjutniuk a szerb Jagodinával szemben, ehhez kell most komoly előnyt szerezniük a jövő szombati visszavágóra.