Nem tudta borítani a papírformát az Olaj

A Szolnoki Olaj kikapott szerdán az orosz Himki Moszkva vendégeként a férfikosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában.

Jól tartotta magát a Szolnoki Olaj Moszkvában, a Himki vendégeként annak ellenére is, hogy nagyon úgy tűnt, a hazaiak nem tudnak hibázni – ehhez képest a félidőben csak hat pont volt az oroszok előnye.

A harmadik tíz percben kilőtt a házigazda és gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. Látványos triplákkal próbálta meg lopni a távolságot a magyar csapat a negyedik játékrész kezdetén, de állandósult a moszkvaiak tíz pont feletti előnye, a vége pedig 98-84 lett. Vojvoda Dávid 19 pontjával lett a Tisza-partiak legeredményesebbje.

A Szolnok, amelynek egy győzelme és három veresége van eddig a D csoportban, jövő kedden a török Besiktast fogadja.